ULTRASTOP Antifog

ULTRASTOP
to zaawansowany preparat przeznaczony do optyk używanych w medycynie, w łatwy i niezawodny sposób zwalczający powszechne zjawisko ich zaparowania.

Endoskopy, lusterka diagnostyczne, mikroskopy, okulary operacyjne i inne instrumenty optyczne to nieodzowne wyposażenie dzisiejszych nowoczesnych gabinetów lekarskich i sal operacyjnych. Ich niezawodność i przydatność w diagnostyce jest wprost proporcjonalna do jakości obrazu, jaki mają przekazać. W większości przypadków używane są w wymagających warunkach, a kontakt z ciałem pacjenta i różnice w temperaturze oraz wilgotności powodują zaparowanie optyki i znaczne pogorszenie obrazu.

Klarowny i niezniekształcony obraz jest warunkiem wykonania prawidłowej diagnostyki, a tym bardziej przeprowadzenia zabiegu lub operacji w sposób precyzyjny. Niewielki błąd chirurga spowodowany złą widocznością pola operacyjnego może spowodować zagrożenie zdrowia lub życia pacjenta.

Powszechnie stosowane techniki ograniczenia zaparowania mogą być zawodne i skuteczne przez zbyt krótki czas. Podgrzewanie endoskopów jest tego przykładem. Zaraz po wyjęciu instrumentu z kolby podgrzewającej następuje jego wychładzanie – pożądany efekt trwa tylko kilka-kilkanaście sekund. Po tym czasie konieczne jest ponowne jego podgrzanie, co negatywnie wpływa na przebieg badania lub zabiegu.

Skuteczną alternatywą jest ULTRASTOP. Jego zaawansowana formuła będąca kombinacją rozpuszczonych w roztworze alkoholu specjalnych aktywnych składników, wytwarza ochronną powłokę na elemencie optycznym, zapobiegając tworzeniu się mikro-kropelek, a tym samym zaparowaniu.

Warstwa ta jest tak cienka i jednocześnie doskonale transparentna, że uzyskiwany obraz jest nieskazitelnie ostry – najlepszy z możliwych do uzyskania przez stosowaną optykę.

Dostępne opakowania
1660520 Ultrastop Spray 15 ml
5031991Ultrastop 25 ml z pipetką
1019869Ultrastop pro med. 30 ml fiolka (Sterylne)
3248893Ultrastop pro med 5 ml Monodose – 1 x 5 ml
+ zestaw aplikacyjny (Sterylne)
3248901Ultrastop pro med 5 ml Monodose 20 x 5 ml
+ zestaw aplikacyjny (Sterylne)
3248918Ultrastop pro med 5 ml Monodose Clinic 30 x 5 ml (Sterylne)